משאבות חום - טכנולוגיה מתקדמת לחיסכון באנרגיה

 

מה הסיפור של משאבת חום?

משאבת חום יודעת לאסוף חום מהסביבה (אפילו כשקר בחוץ, יש אנרגיה כמוסה באויר, ובה ניתן להשתמש ).

שילובן של משאבות חום במערכות הסקה משיג בעצם את הטוב שבשני עולמות – את החסכון האנרגטי (והכלכלי) שאופייני לחימום באמצעות מזגן, ואת איכות החימום ואיכות החיים שאופיניים למערכות חימום תת-רצפתי או הסקה ברדיאטורים.

 

 

מה זאת אומרת?

איכות חיים – ברור שחימום באמצעות הסקה תת-רצפתית, או רדיאטורים, מבטיח איכות חיים משמעותית גבוהה יותר מחימום באמצעות מזגן.
כיון שיעודו הראשי של מזגן הוא צינון החלל, תולים אותו במקום גבוה על הקיר. אויר חם, כידוע עולה למעלה, ומשום כך בעוד שקרוב לתקרה חם מאד, איזור הרגליים והרצפה נשארים קרים. כאשר הרגליים נשארות קרות, החוויה הכוללת איננה של חום מענג ושל נינוחות, אלא של כיווץ ומתח.

בנוסף, המזגן מערבל אויר חם ואבק בחדר. התוצאה עבור רוב האנשים היא תחושת מחנק, יובש בגרון, יובש בעיניים, ולעתים אף כאב ראש.

שלישית, המזגן מחמם את האויר בלבד. פתיחת חלון לפרק שמן קצר לשם אוורור, תגרום לחדר להתקרר במהירות.

לעומת זאת, חימום בהקרנה מן הרצפה או מרדיאטורים התלויים בגובה נמוך בחדר, משיג חימום אחיד בכל חלל החדר החל מן הרגליים ועד הראש, החדר כולו מתחמם, ולא רק האויר, ומקרין חום נעים ומענג שנשאר לאורך זמן.


חסכון אנרגטי (וכלכלי) – למזגן יש יתרון גדול מבחינה אנרגטית, ויתרון זה מיושם גם במשאבת החום. החשמל שהיא צורכת מנוצל לא לצורך יצירת חום (באמצעות התנגדות, כמו בתנורי ספירלה, או חימום תת רצפתי חשמלי), אלא להפעלת מדחס. שינויי הלחץ במדחס מצליחים "לשאוב" חום מן הסביבה ולהעבירו באמצעות צנרת לתוך החדר המחומם.

בעוד שבחימום באמצעות התנגדות (למשל בהסקה תת-רצפתית חשמלית) 1KW חשמל = 1KW חום, בחימום במזגן ובמשאבת חום 1KW חשמל = 3.5KW חום.

הסקה תת-רצפתית מבוססת משאבת חום – שילוב הטוב שבשני העולמות.

משאבת חום משתמשת באותו עקרון פיזיקלי העומד בבסיס פעולת המזגן – יניקת חום באמצעות שינויי לחץ – אך במקום לחמם אויר, מועבר החום שהיא מפיקה לצנרת מים. המים החמים מסוחררים ברחבי הבית, ומעבירים את החום לחדרים באמצעות פריסה נכונה של הצנרת תחת הרצפה, או דרך רדיאטורים התלויים על הקירות בגובה נמוך.

באופן זה מושג הטוב שבשני העולמות – חימום נעים ומפנק, וחסכון אנרגטי וכלכלי.

חימום מי צריכה

באמצעות אותה מערכת המחממת מים לצורך הסקת הבית, ניתן גם לחמם את מי הצריכה בהם נעשה שימוש במקלחת ובכיורים ברחבי הבית.

 

וזה ירוק...

בנוסף ליתרון האישי שבחסכון האנרגטי, הוא גם ידידותי לסביבה, חוסך בצריכת דלק ומפחית זיהום.

למעט חימום באמצעות מערכת סולארית, משאבת חום היא, נכון להיום, הדרך החסכונית ביותר והירוקה ביותר לחימום הבית בחורף.

אקלים וסביבה משלבת במערכות ההסקה וחימום מי הצריכה שהיא מתכננת ומבצעת, משאבות חום של טובי היצרנים בעולם כיום. ניתן לשלב משאבות חום שונות בהתאם לצרכים המיוחדים של כל פרוייקט ופרוייקט.

 

לקבלת יעוץ בנושא מערכת חימום מבוססת משאבת חום, השאירו פרטים כאן, ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם.

לקבלת יעוץ בנושא מערכת חימום מבוססת משאבת חום, השאירו פרטים כאן, ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם.